Berta.me

 1. Džeks Forems  „Transcendentālā meditācija”

  Transcendentālā Meditācija (TM) ir vienkārša un dabiska meditācijas tehnika, kas ļauj prātam nonākt aiz domu robežas un piekļūt klusajam iekšējam radošuma, enerģijas, miera, veselības un laimes avotam, kas ir mūsu dabīgā būtība, mūsu Patība. TM ir pasaulē plaši zināma meditācijas metode, kuru izmanto ārstniecībā spēcīgās stresu mazinošās ietekmes dēļ, taču tās ieguvumi ir daudz ievērojamāki. Šo apgalvojumu apstiprina vairāk nekā 360 publicēti un recenzēti zinātniski pētījumi, kuri aprakstīti šajā grāmatā. Skaidrās un viegli uztveramās diagrammās grāmatā izskaidroti zinātnisko pētījumu rezultāti, kuri atklāj TM labvēlīgo ietekmi uz meditētāja smadzenēm un veselību kopumā, pašrealizāciju un intelekta attīstību, PTSS, UDHS u.c., kā arī virkni citu mūsdienu problēmu, piemēram, starppersonu attiecībām, pieaugošo vardarbību sabiedrībā, kara zonās un pasaules karstajos punktos.

  Transcendentālo Meditāciju var apgūt arī Latvijā, Rīgā, Nesatricināmās Latvijas izglītības centrā, info http://tmlatvija.wordpress.com.

  Aktieris un režisors Klints Īstvuds 80 gadu vecumā sacīja: „Esmu liels Transcendentālās Meditācijas piekritējs. Es to praktizēju jau gandrīz 40 gadu un uzskatu, ka tas ir lielisks instruments ikvienam.”

   

   _______________________

   

  „Pēdējo dažu desmitu gadu laikā cilvēce ir pietuvojusies visgrūtākajam, visbūtiskākajam noslēpumam – aizliegtajam auglim, slepenajam filosofijas akmenim – kosmiskajai apziņai, kā visa pirmsākuma atzīšanai. Deviņas Nobela prēmijas par neironu sinapsēm nepierāda un nesniedz visaptverošus pierādījumus, ka smadzenes „ražotu” apziņu, ka tajās veidotos mīlestība, radošums un līdzjūtību. Jaunākās zinātniskās atziņas sāk uzskatīt, ka smadzenes spēj izmantot apziņu. Smadzenes ir galēji sarežģīts kvantu neirokompjūters. Patiesais „es” nav taustām, nav redzams, tam nav vecuma, tas ir bez dzimuma. Grāmatā fiksētie zinātniskie pētījumi apliecina, cik liela loma ir spējai atdalīt savu patieso „es” no smadzenēm – dekodera. Jo meistarīgāk mazās personas es-doma-griba veic modulāciju-motivāciju, jo veiksmīgāk un harmoniskāk veidojas tā cilvēka dzīve. Šie pētījumi apliecina Bībelē teikto, ka Dievs ir radījis cilvēku pēc savas līdzības, tātad cilvēks ir pilnīga būtne, tikai ierobežotība realitātes uztverē neļauj to piedzīvot. Starp lielo transcendentālo apziņu un smadzenēm dzīvo neliels starpnieks – apakšīrnieks maza kvantu mākonīša veidā - cilvēka ego. Ja tas tiek nedaudz apmācīts, šis mazais nesaprātīgais ego ļauj lielajai transcendencei brīvi izmantot pašas radītās smadzenes tai pilnīgajai dzīvei, ko tā ir iecerējusi. Meditācija tā ir skumju, ilgu, sāpju un agresijas mākoņu izgaismošana, izbeigšana. Tas ir tik vienkārši kā pagriezt automašīnas aizdedzes atslēgu un sākt braukt un baudīt, jo pārsvarā cilvēki sēž savos ķermeņos un tikai ar rūc, nevis brauc. Meditācijas auglis ir sava nereālā „es” pazaudēšana, jo tikai tā ir iespējams piedzīvot patieso realitātes neduālo dabu – tīro visaptverošo beznosacījumu mīlestību. Reliģija, psiholoģija, filosofija, zinātne tikai runā par to, bet meditācija, tas nozīmē izdarīt to pašam, būt par to, kas mēs patiesībā esam.” 

  Pēteris Kļava, reanimatologs

   

  _______________________

  • 1
  • 2
  • 3

   TM UN STRESA REAKCIJAS SALĪDZINĀJUMS

  • 4

   Astmas pacientiem, kas apguva TM, ievērojami uzlabojumi parādījās jau dažu mēnešu laikā.

  • 5

   146 pētījumu metaanalīzē, kurā TM salīdzināta ar dažādām atslābināšanās metodēm, TM izrādījās divkārt efektīvāka trauksmes mazināšanā par visām pārējām metodēm.

  • 6

   Salīdzinot ar PTSS pacientiem, kam pēc nejaušības principa tika norīkota psihoterapija, tiem pacientiem, kuri apguva TM, ievērojami samazinājās bezmiega lēkmes.

  • 7

   Salīdzinot ar kontroles grupu, personas ar augstu holesterīna līmeni, kuras praktizēja TM tehniku, uzrādīja ievērojamu holesterīna līmeņa samazināšanos.

  • 8

   Cilvēki ar augstu asinsspiedienu, kuri apguva TM, uzrādīja sistoliskā un diastoliskā asinsspiediena samazināšanos pēc trim mēnešiem, kas bija klīniski un statistiski nozīmīgi.

  • 9